Шановні клієнти! Повідомляємо Вам, що з 01.08.2023 буде змінено перелік тарифних планів доступу до мережі Інтернет. Замовлення послуг буде здійснюватися лише згідно наступних тарифних планів.
Дякуємо за підтримку комп'ютерної мережі "Бітл.нет"! Саме Ваша підтримка дозволяє утримувати коштовне обладнання та канали зв'язку, а також дозволяє продовжувати роботу над удосконаленням мережі й надалі.

Що таке IP адреса?
IP-адреса (Ай-пі адреса, скорочення від Internet Protocol Address) -унікальний ідентифікатор (адреса) комп'ютера, підключеного до локальної мережі або мережі ІНТЕРНЕТ.
Для чого вона потрібна?
IP-адреса дозволяє іншим комп'ютерам (пристроїв), об'єднаним в мережу, спілкуватися з Вашим. Хоча, насправді це не все так просто, як це здається на перший погляд.
Що таке "зовнішня ІР адреса"?
Це та ж IP-адреса, у якої унікальність визначається не локально серед кількох комп'ютерів (пристроїв) або, наприклад, групи комп'ютерів (наприклад всі клієнти провайдера), а глобально, у всій мережі ІНТЕРНЕТ.

Чим зовнішня IP адреса відрізняється від "внутрішньої"?
Внутрішній IP адреса - це 
та ж IP-адреса, але її унікальність вже визначається всередині якоїсь певної локальної мережі, наприклад внутрішньою IP-адресою провайдера, називають IP адреси в мережі провайдера, в якій складаються тільки комп'ютери (пристрої) клієнтів цього провайдера. Так в чому ж різниця? Якщо Вашого комп'ютера присвоєно зовнішню IP-адресу, то його можливості в спілкуванні з іншими комп'ютерами (пристроями) мережі ІНТЕРНЕТ обмежується тільки особисто Вашими можливостями, знаннями і фантазією. Маючи ж внутрішню IP-адресу (вашої домашньої мережі або мережі провайдера), Ваш комп'ютер змушений використовувати ресурси Вашої мережі (провайдера) для спілкування з комп'ютерами (пристроями) мережі ІНТЕРНЕТ, і в даному випадку можливості спілкування залежать вже не від Вас, а від Вашого провайдера. Під спілкуванням комп'ютерів мається на увазі обмін даними. Наприклад, ви спокійно можете переглядати веб-сторінки з дому, але не зможете підключитися з роботи до свого комп'ютера, щоб скористатися веб-камерою.


Переваги зовнішнього IP-адреси:
На відміну від внутрішнього IP-адреси, зовнішній IP-адреса має безліч переваг:
Багато файлообмінні системи не дозволяють скачувати інформацію без конкретного зовнішнього IP-адреси. Якщо у вас немає зовнішнього адреси, то одну адресу розподіляється на кілька користувачів - в цьому випадку завантажити інформацію з ресурсу стає неможливо через обмеження сервісів. При наявності зовнішнього IP-адреси ці системи будуть працювати з повною віддачею і дозволять вільно завантажувати необмежену кількість інформації.
Крім того, не буде необхідності в тривалому очікуванні при скачуванні з таких сервісів, як rapidshare і ifolder, а також з різноманітних ftp-серверів.

Зовнішня IP - одне з основних умов для онлайн ігор. Користувач завжди буде правильно ідентифікований і зможе вільно брати участь у всіх ігрових баталіях.
Наявність зовнішньої IP дозволяє використовувати свій комп'ютер як хост для свого сайту і навіть дозволяє створити власний ftp-сервер. Також з'являється можливість віддаленого доступу - управління своєю системою з інших комп'ютерів, наприклад з роботи або навпаки.
З'являється можливість створення свого IP-радіо і навіть телебачення. Нескінченна кількість людей по всьому світу зможуть слухати вашу радіостанцію або телеканал прямо на своїх комп'ютерах.
Безмежні можливості для спілкування.


Висновок:
Підключивши послугу зовнішньої IP-адреси, можливості Вашого комп'ютера в мережі ІНТЕРНЕТ обмежені лише Вашим особистим бажанням і знаннями, але дана послуга коштує додаткових грошей, відмовившись від даної послуги, Ви отримаєте обмеження щодо використання мережі ІНТЕРНЕТ.